O semifinalistivi se rozhodne v pátek v Jaroměři, Náchod vyrovnal sérii na 1 : 1!

14.02.2018 | Jaroslav Krulich

Veterán Ježek nejprve vyrovnal a pak vsítil i vítěznou branku!

2. kolo | Středa 14.02.2018, 18:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Jaroměř

0 : 2, 2 : 1, 4 : 0

Branky : Verner, Macháň ( Hlavatý), Ježek (Havrda), Ježek (Macháň), Hlavatý (Verner, Plíhal), Hlavatý, vyloučení : 9 : 8, navíc Plíhal (Náchod) - Kačerovský (Jaroměř) oba 10 min. OT, využití : 1 : 0, střely : 23 : 47, rozhodčí : Maštalíř - Runštuk, Bednář

Diváci: 150

HC Náchod: Kouba, (Bernart) - Plíhal, Verner, Srba, Pánek - Havrda, Jažek, Macháň, Vondřejc, Hlavatý, Komárek, Leeder, Škoda

HC Jaroměř:

HC Náchod - HC Jaroměř  6 : 3 (0 : 2, 2 : 1, 4 : 0) stav série : 1 : 1

Po nedělní porážce v Jaroměři velelo domácím zvítězit a poslat čtvrtfinálovou sérii na jaroměřský led. Oproti neděli byl jeden hráč k dispozici Srba a jeden chyběl Janoušek. V brance byl stejně jako v neděli mladík Kouba. Hosté opět v brance se zkušeným Navrátilem, navíc s Mišincem.
Úvodní třetina se domácím příliš nepodařila, skončila dvougólovým deficitem. Nejprve hosté udeřili Čtvrtečkou v půli 11. min. - 0 : 1. V 15. min. se na brankovišti prosadil Kačerovský a upravoval na třetinových 0 : 2 pro hosty. Ani v další třetině Primátoři na v pohodě chytajícího Navrátila vyzrát nedokázali.

Ve druhé třetině se domácí nadechli k náporu ale bez gólového efektu. Byli to hosté, kteří v půli 26. Světlíkem domácím utekli na rozdíl tří branek. Málokdo by v tento moment vsadil na nějaký zázračný obrat Náchoda! Ten se začal rodit nenápadně v úvodu 29. min., kdy Verner od modré odčaroval kouzlo Navrátila - 1 : 3. Po 18 sek. se na brankovišti nejlépe zorientoval kapitán Macháň a z blízka dotlačil po ráně Hlavatého kotouč za Navrátila - 2 : 3.

Ve třetí třetině byl v úvodu 42. min. vyloučen za zdržování Háze. Domácí sehráli početní výhodu výborně a zkušený Ježek v čase 43 : 13 po ráně Havrdy pohotově zamířil do odkryté klece - 3 : 3. Ve 46. min. se zranil hostující hrdina v brance Navrátil a jeho post zaujal Prokš. V půli 48. min. strhl Ježek po náhře Macháně vedení na stranu Náchoda - 4 : 3. V téže min. střílel Plíhal, kotouč se od Vernera dostal k volnému Hlavatému a domácí vedli 5 : 3. V 57. min. byli vyloučeni Plíhal a Kačerovský na 2 + 10 min. OT za zásah do oblasti hlavy a krku. V závěru se hosté odhodlali ke hře bez brankáře a v čase 59 : 25 pečetil Hlavatý do opuštěné branky na konečných 6 : 3 pro domácí. Stav série je vyrovnán a rozhodnutí padne v pátek 16.2. v Jaroměři od 18 : 00 hodin, čeká nás těžký zápas.

Ohlasy

Pavel Kodym - trenér mužstva : "Do dnešního utkání nás opět nastoupilo jen dvanáct a v první polovině jsme jen přihlíželi jak výborně hrající soupeř si s námi dělá co chce. Po naší první vstřelené brance se pomalu začalo utkání překlápět na naši stranu. Díky velké bojovnosti jsme nakonec vyhráli."

Muži | Středa 14.02.2018, 18:00
HC Náchod - Jaroměř