V úvodním zápase Metuje Cupu v okresním derby zvítězili hosté z Jaroměře

16.09.2018 | Jaroslav Krulich

Doplatili jsme na častá vyloučení, o osudu utkání rozhodla prakticky druhá třetina, kdy hosté odskočili o dvě branky.

Neděle 16.09.2018, 17:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Jaroměř

1 : 1, 1 : 3, 2 : 2

Branky a asistence : Vondřejc (Plíhal), Havrda (Macháň), Havrda (Pánek), Pánek (Kodym, Macháň), vyloučení : 8 : 0, navíc Vondřejc a Janoušek (Náchod) 10 min. OT, využití : 0 : 3, střely : 40 : 42, rozhodčí : Petr - Mertlík, Kozák

Diváci: 55

HC Náchod: Kouba (31. Bláha) - Plíhal, Chaloupka, Veselý, ánek, Komárek, Verner, Srba - Oppelt, Matouš, Valášek, Havrda, Kodym, Macháň, Leeder, Škoda, Zeman, Vondřejc, Janoušek, Maršík

HC Jaroměř:

HC Náchod - HC Jaroměř  4 : 6 (1 : 1, 1 : 3, 2 : 2)

První "ostré" utkání sezóny 2018/2019 svedlo proti sobě tradiční okresní rivaly Náchod a Jaroměř v úvodním zápase Metuje Cupu - memoriálu Josefa Veselého. Domácí nastoupili v brance s mladíkem Koubou, v obraně se představila nová akvizice Veselý a v útoku se představili nové tváře zkušený Oppelt s mladíky Matoušem a Maršíkem, který se po zámořské misi vrátil do rodného klubu. Hosté měli v brance po odchodu Navrátila do Hronova Vacka.
V úvodní třetině se na branku dlouho nečekalo, byl to Vondřejc v čase 2 : 24, který využil nahrávku Plíhala - 1 : 0. Třetinové skóre stanovil ve 13. min. zkušený Vejman, který doklepl ránu Kačerovského do tyče, kterou se marně snažil Kouba dostat mimo tři tyče - 1 : 1.

Také vstup do prostředního dějství domácím vyšel na výbornou, v 5. min. se po nahrávce kapitána Macháně gólově prosadil Havrda - 2 : 1. Vedení Náchoda trvalo do 28. min., ve které vyloučení Veselého potrestal plachtící ranou od modré KOblížek - 2 : 2. V čase 30 : 15 oba týmy vystřídaly gólmany, Koubu nahradil zkušený novic Bláha a Vacka mladík Prokš.Ve 32. min. pohotová rána Matouše zvonila pouze o pravou tyč branky hostí. Ve 37. min. byl za zdržování hry vyhození kotouče vyloučen Veselý a na konci téže min. strhl vedení na hostující stranu zkušený Hamáček. Před druhou sirénou se ještě 25 sek. trefil z levé strany ostou ranou Bujňák - 4 : 2.

I do třetí části hry vstoupili domácí dle svých představ. V půli 42. min. Havrda po nahrávce Pánka snížil na 3 : 4. V 50. min. Kotrč vrátil Jaroměři zpět dvoubrankové vedení - 3 : 5. V polovině 56. min. Pánek po spolupráci s Kodymem a Macháněm vykřesal pro Náchod naději v podobě kontaktní branky na 4 : 5. Na konci min. 57. byl vyloučen Vondřejc a Janoušek s Vondřejcem obdrželi 10 min. OT za nesportovní chování. V polovině 59. min. stanovil konečné skóre přesnou ranou nad vyrážečku Bláhy Souček - 4 : 6.
V dalším utkání se Náchodští představí ve středu 19.9. od 18 : 30 hodin v Litomyšli proti domácím, snad se bude dařit lépe.

Muži | Neděle 21.10.2018, 17:00
Třebechovice - HC Náchod