5. kolo | Neděle 21.10.2018, 17:00 | ZS Třebechovice pod Orebem

SK Třebechovice pod Orebem - HC Náchod

1:3

0 : 1, 0 : 1, 1 : 1

Branky a nahrávky : Škoda, Matouš (Chaloupka, Plíhal), Škoda (Matouš), střely : 39 : 37, zásahy : 34 : 36, vyloučení : 2 : 4, bez využití : rozhodčí : Veinfurter - Dudadík, Horyna

Diváci: 120

SK Třebechovice pod Orebem:

HC Náchod: Bláha, (Kouba) - Verner, Pánek, Plíhal, Chaloupka, Srba, Veselý - Havrda, Kodym, Macháň, Oppelt, Matouš, Škoda, Vondřejc, Komárek, Maršík

SK Třebechovice p/O. - HC Náchod  1 : 3 (0 : 1, 0 : 1, 1 : 1)

Hráči Náchoda nastupovali na ledě soupeře s cílem navázat na tříbodové středeční derby s Hronovemziskem nějakého bodu. V brance dostal důvěru zkušenější Bláha, jak se později ukázalo byl hlavním strůjcem úspěchu! Domácí měli v brance Lochmana.
Úvod zápasu patřil domácím, kteří po určitém zmatku v obranné třetině pálili na Bláhu o 106. Pak se hra vyrovnala a v polovině 11. min. Škoda potrestal chybu v domácí obraně a z blízka překonal Lochmana - 0 : 1. Na konci 20. min. byl vyloučen Oppelt.

Ve druhé třetině nejprve hosté přestáli bez gólové úhony vyloučení. Pak měl šanci pojistit vedení Náchoda Matouš ve 26. min., jeho útočný výpad z pravé strany gólem neskončil. To se podařilo Matoušovi ve 39. min. při signalizovaném trestu pro domácí, kdy na počátku akce byl Plíhal, kotouč od Chaloupky putoval na hůl jmenovaného, který zvyšoval na 0 : 2 pro hosty.

Ve třetí třetině domácí zle zatápěli hostům, ale ti měli jistotu v brance v podobě Bláhy, Třebechovice dlouho nemohli na zeď jménem Bláha najít recept, to se jim povedlo v půli 52. min. Filipem - 1 : 2. Hráči HCN potvrdili zisk nečekaných tří bodů v čase 56 : 16 Škodou po ideální nahrávce Matouše - 1 : 3.
V dalším utkání se představíme v neděli 28.10. od 17 . 00 hodin na ledě staronového účastníka TJ Spartaku Nové Město n/M..

Ohlasy

Pavel KODYM - trenér mužstva : "Z naší strany výborně takticky zvládnuté utkání. Hráli jsme ze zajištěné obrany, podržel nás Blažena, škoda nevyužitých brejků, při kterých nám chyběl větší klid v zakončení. Děkujeme fanouškům, kteří nás celý zápas hlasitě povzbuzovali".