Výborný výkon předvedl "svátečník" Bláha v domácí brance!

11. kolo | Neděle 11.11.2018, 17:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Trutnov "B"

4:5 sn

0 : 3, 1 : 0, 3 : 1 - 0 : 0, 0 . 1

Branky a asistence : Matouš (Plíhal), Kodym, Macháň (Škoda, Oppelt), Havrda (Oppelt), střely : 41 : 43, zásahy : 36 : 36, vyloučení : 6 + TS : 8, využití : 1 : 1, rozhodčí : Veinfurter - Bednář, Runštuk

Diváci: 120

HC Náchod: Bláha, (Lelek) - Verner, Pánek, Plíhal, Chaloupka, Veselý - Škoda, Kodym, Macháň, Šimoníček, Matouš, Havrda, Oppelt, Komárek, Maršík

HC Trutnov "B":

HC Náchod - HC BAK Trutnov B  4 : 5 sn (0 : 3, 1 : 0, 3 : 1 - 0 : 0, 0 : 1)

Domácí nastoupili v brance se "svátečníkem" Bláhou, záda mu kryl na lavičce při neúčasti Kouby Lelek, chyběli Srba a stále i Vondřejc. Hosté přijeli posíleni o hráče 2. ligy, v brance byl Pivrnec, kapitánskou pásku měl šikovný forvard J. Tatar, který znal náchodský led spolu se Sukem a Javůrkem z dob kdy v Náchodě působili.
Vstup do utkání se Náchodským nevydařil, neboť již po 49 sek. po předchozí tyčce po tečované ráně Špetly M. skóroval Smékal - 0 : 1. V půli 10. min. unikajícího Baudyše sekl Oppelt a rozhodčí Veinfurter nařídil trestné střílení, které sám faulovaný díky vykrytí gólové pozice Bláhou neproměnil. V polovině 13. min. zvyšoval Křížek nekompromisně na 0 : 2. Na konci 17. min. trefil J. Tatar pravou tyč Bláhovy klece. V 18. min. při trestu Chaloupky zvyšoval Baudyš na třetinových 0 : 3 pro Trutnov.

Do druhé třetiny domácí nastoupili jako vyměnění. V čase 21 : 00 trefil kapitán Macháň břevno Pivrncovy branky! Po 44 sek. Plíhal vybídl ke skórování najetého Matouše a ten se gólově prosadil - 1 : 3. Ve 33. min. ve vlastním oslabení zmařil pozorný Bláha šanci Smékala. Do konce prostřední třetiny již skóre změn nedoznalo.

Rovněž vstup do třetí části hry se podařil domácím, když již po 20 sek. nachytal Kodym Pivrnce na "švestkách" a kontakní branka byla na světě - 2 : 3. Domácí se hnali za vyrovnáním, ale nečekaně se v 51. min. trefil Smékal - 2 : 4. Na konci 52. min. se podařilo Macháňovi snížit po spolupráci se Škodou a Oppeltem na 3 : 4. V zavěru zápasu se domácí odhodlali ke hře bez brankáře a v čase 59 : 59 se podařilo Havrdovi po náhře Oppelta vyrovnat na 4 : 4.

V následném prodloužení se do první šance dostal Chaloupka, pak Šimoníček. Na druhé straně hasil šanci soupeře vystrčenou holí Bláha. Když neskórovali ani opět Šimoníček a Macháň šlo se na samostatné nájezdy.

V nájezdové loterii se za domácí trefil parádně pouze Macháň u hostů se prosadil dvakrát Křížek a rozhodl o zisku druhého bodu pro hosty.
V neděli 18.11. od 17 : 00 hodin se bude hrát v Náchodě další okresní derby proti HC Jaroměř, jistě bude k vidění dramatická podívaná.

Ohlasy

David VALÁŠEK - asistent trenéra mužstva : "Do zápasu jsme po týdnu volna vstoupili nejhorší první třetinou v letošní sezóně. Po zbytek zápasu jsme tak měli co dohánět a klukům je třeba poděkovat, že jsme to dostali do prodloužení. Posíleného soupeře o hráče 2. ligy jsme pak v prodloužení mohli zlomit, ale několik šancí jsme nevyužili a pak už to v nájezdech byla loterie. Pochvalu zaslouží i Blaženka v bráně."