Po výborném výkonu v Hronově pootvíráme finálovou bránu!

Vyšli nám tři přesilovky, které určily ráz zápasu.

Středa 04.03.2020, 18:00 | ZS Hronov

HC Wikov Hronov - HC Náchod

2:4

1 : 1, 0 : 1, 1 : 2

Branky a asistence : Řezníček, Macháň (Škoda, Pánek), Škoda (Havrda, Pánek), Oppelt (Rojšl, Havrda), střely : 33 : 23, zásahy : 19 : 29, vyloučení 7 : 8, navíc Prouza (Náchod) 10 min. OT, využití : 1 : 3, rozhodčí : Veinfurter - Smola, Figer

Diváci: 496

HC Wikov Hronov:

HC Náchod: Kouba, (Bláha) - Verner, Müller, Macháň, Pánek, Plíhal, Podzimek, (Jičínský) - Rojšl, Oppelt, Havrda, Vaňát, Prouza, Řezníček, Škoda, Vondřejc, Zeman

HC Wikov Hronov - HC Náchod  2 : 4 (1 : 1, 0 : 1, 1 : 2) stav série : 1 : 2

Po nedělním vítězném domácím zápase, chtěli hosté být stejně úspěšní na ledě Ochotníků a připravit si tak 1. semifinálový matchball. Oproti neděli sestava doznala určité změny, některé byly vynucené, jiné záměrně. V brance zůstal po dobém výkonu Kouba, naopak nemohl hrát Srba a stále i Chaloupka, do týmu se vrátil kapitán Macháň, který se objevil na beku, kde vytvořil obrannou dvojici s Pánkem. Domácí - vše při starém, tedy i se Ševců v brance a pouze na 4 beky.
Samotný zápas pro hosty dobře nezačal, neboť na samém konci 6. min. Hylena zblízka doklepl vyraženou ránu Haška - 1 : 0. V polovině 8. min. hráli Náchodští přesilovku po faulu kapitána Petra, vyrovnat se nepodařilo. V čase 12 : 13 byl vyloučen Zeman a o min. a 18 sek. později i Podzimek. Dvojité oslabení Náchod ubránil bez gólové újmy. Pak si dvojitou přesilovku zahrálo i hostující mužstvo. Nejprve byl vyloučen v 16. min. Mach a po 19 sek. i Frydrych. Hosté na rozdíl od Ochotníků s touto početní výhodou naložili zásluhou Řezníčkovy rány z úvodu 17. min. gólově a bylo srovnáno na třetinových 1 : 1.

Ani druhé dějství nezačalo pro Náchoďáky příliš optimálně, když v čase 21 : 23 dostal Prouza za vražení trest na 2 + 10 min. OT. Ve 25. min. domácí vstřelili branku, která nebyla uznána pro vysokou hůl. Pak si hosté poradili v oslabení při vyloučení Vondřejce na začátku 28. min. V čase 30 : 45 po dělovce Petra zvonilo za Koubou břevno. A hned poté byl autor střely poslán za katr. V úvodu 33. min. byla k vidění nejkrásnější akce večera. Pánek našel před brankou Škodu, který zadovkou před brankovištěm našel Macháně a gólová radost na střídačce Náchoda mohla propuknout - 1 : 2. V čase 37 : 06 byl vyloučen Prouza a po 50 sek. i Verner a domácím se tak naskytla možnost zahrát si podruhé dvojnásobnou přesilovku. Během následného dlouhého oslabení hosté bojovali srdnatě, o čemž svědčí mimo jiné i dvě zablokované rány od modré Macháněm a klidný Kouba, který likvidoval těžké rány domácích. Stav se již do konce druhé třetiny nezměnil, další ubráněné dvojité oslabení hosty před třetí částí hry morálně pozdvihlo!

Náchod do třetí třetiny vstupoval s odhodláním hlavně nefaulovat a nedat domácím příležitost k vyrovnání příznivého skóre. V 47. min. přišel nedovolený zákrok Macháně a domácím se podařilo na konci 48. min. vyrovnat Matoušem, který dorazil ránu Petra - 2 : 2. Stav se měnil v začínající 52. min. při vyloučení Macha, to se podařilo po náhře Pánka, tečovat Škodovi mimo dosah Ševců ránu Havrdy - 2 : 3. Pak se domácí snažili ještě alespoň o vyrovnání, ale vítr z plachet jim sfoukl v půlce 54. min. Oppelt, který ranou švihem využil po předchozím nahození přesnou gólovou nahrávku Rojšla - 2 : 4. Domácí se v závěru ještě odhodlali ke hře bez brankáře a mohli ještě inkasovat, když hráči Náchoda několikrát minuli osiřelou branku Hronova. Na konci 58. min. z tlaku domácích rezultovala zvonkohra Koubovy levé tyče po tvrdé ráně Nováka. Pak již přišel konec a zasloužená radost náchodských bojovníků.
Semifinálovou tečku se budou Náchodští snažit udělat v neděli 8.1. od 17 : 00 hodin v Tichém dole před domácím publikem. Čeká nás ještě hodně těžkých min. 60 hokejové perné dřiny, hosté jistě nedají svou kůži zadarmo!

Ohlasy

Michal PAHULÁK - trenér mužstva : "Celý tým zaslouží pochvalu za bojovný výkon, všichni zápas odmakali. V první třetině byli mírně lepší domácí. Myslím si, že od druhé třetiny jsme byli mírně lepší my."