Zradila nás opět stará bolest neproměňování šancí, což nás stálo zápas!

Stává se již klišé, neproměníme šance = nevyhrajeme!

2. kolo | Středa 04.10.2017, 18:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Wikov Hronov

2:3

1 : 0, 1 : 1, 0 : 2

Branky : Komárek (Janoušek), Kodym (Valášek), vyloučení : 3 : 3, navíc Janoušek (Náchod) 10 min. OT, využití : 0 : 1, střely 34 : 23, rozhodčí : Pahulák - Karous, Pecha

Diváci: 172

HC Náchod: Bernart, (Lukáš) - Plíhal, Komárek, Chaloupka, Pánek, Verner - Havrda, Janoušek, Macháň, Škoda, Kodym, Valášek, Leeder, Hlavatý, Maršík, (Zeman)

HC Wikov Hronov:

HC Náchod - HC Wikov Hronov  2 : 3 (1 : 0, 1 : 1, 0 : 2)

Domácí nastupovali k prvnímu domácímu zápasu v tradičním okresním derby s novým trenérem na lavičce Jiřím Janouškem st.. Hosté představili nové akvizice Hylenu, Steklíka a Havelce, absentovali Šejnoha a Jurča.
V úvodní třetině se hrálo ze zajištěných obran, vyložených šancí příliš k vidění nebylo. Jediná branka padla do hronovské sítě v čase 19 : 02, kdy Komárek po Janouškově přihrávce propálil vše co mu stálo v cestě a do kabin šli radostněji Primátoři - 1 : 0.

Ve druhém dějství si Náchod vypracoval řadu dobrých příležitostí, ale koncovka byla žalostná. Hned ve 22. min. se na brankovišti neprosadil Havrda. Ve 26. min. při vyloučení Petra se do úniku dostal Pánek, na pozorného Mahdala nevyzrál, stejně si počínal i Škoda. Vzápětí trefil Valášek pouze pravou tyč branky Hronova. V polovině zápasu nájezd Kodyma zlikvidoval Mahdal. Ve 32. min. při vyloučení Vernera přišlo s dorážky vyrovnání Fišerem - 1 : 1. Ve 36. min. pálil pouze do plastronu Mahdala Janoušek. Alespoň jednobrankové vedení zajistil těsně před druhou sirénou Kodym po nahrávce Valáška - 2 : 1.

Ve třetí části hry z nenápadné akce ve 45. min, vyrovnal Exner - 2 : 2. V polovině třetiny se do šancí dostali postupně Hlavatý, Havrda, Janoušek a Leeder. V 55. min. se pěkně po levém křídla protáhl mladík Maršík, ale skórovat nedokázal. Kdo čekal, že domácí si schovají gólovou tečku do třetice do poslední min., tak byl zklamán. Byli to Ochotníci, kteří v čase 59 : 53 udeřili Havelcem, který svou ránu otřel o jednoho z domácích obránců - 2 : 3.
Další utkání Náchod sehraje v neděli 8.10. od 17 : 00 hodin u Řáholce s domácím HC Jičín, čeká nás další český zápas.

Ohlasy

Jiří Janoušek st. - trenér mužstva : "Ve druhé třetině jsme neproměnili řadu brankových příležitostí, stav měl být tak 4 : 1. To nás nakonec stálo celý zápas."