Proti Nové Pace jsme získali tři body, v brance úspěšná premiéra mladíka Kouby

01.11.2017 | Jaroslav Krulich

Dvě branky mladíka Tatara a spolehlivý mladík Kouba v brance přineslo zasloužené vítězství.

8. kolo | Středa 01.11.2017, 18:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Nová Paka

6:2

2 : 1, 3 : 0, 1 : 1

Branky : Tatar, Škoda (Verner), Tatar (Pánek, Ježek), Janoušek (Plíhal), Chaloupka (Macháň), Havrda (Janoušek), vyloučení : 5 : 5, navíc Adolf (Nová Paka) 5 min. + OK, využití : 2 : 1, rozhodčí : Machač - Dudadík, Karous, střely : 43 : 21

Diváci: 57

HC Náchod: Kouba, (Bernart) - Plíhal, Chaloupka, Srba, Pánek, Komárek (do 40.), Verner - Havrda, Janoušek, Macháň, Ježek, Kodym, Tatar, Škoda, Hlavatý, Vondřejc, (Leeder)

HC Nová Paka:

HC Náchod - BK Nová Paka  6 : 2 (2 : 1, 3 : 0, 1 : 1)

Domácí po nevydařeném utkání v Novém Bydžově nastoupili k prvnímu zápasu druhé čtvrtiny s odhodláním zvítězit. Pomoci jim k tomu měla i nová akvizice v brance mladík Štěpán Kouba přicházející na střídavý start Mountfield HK a prvně se představil v útoku i nejzkušenější hráč Ježek. Hosté v brance se Škopem a v poli hrál šikovný Hric.
Náchodští se snažili soupeře dostat pod tlak. Z něho také rezultoval faul Kulhánka na konci 4. min..Po třech min. se do samostatného úniku dostal mladíček Tatar, proti Škopovi neuspěl.Tentýž hráč se prezentoval krásnou akcí ve 12. min. tentokrát již s gólovou příchutí - 1 : 0. V půli 14. min. byl vyloučen Verner a v 16. min. jej vyhnal z lavice hanby Šuvara - 1 : 1. V 19. min. Verner našel našlápnutého Škodu, který zasekávačkou oklamal gólmana Škopa, který pravděpodobně čekal nahrávku a stanovil skóre po první části na 2 : 1 pro domácí.

Nejpovedenější byla druhá třetina. V úvodu 26. min. Tatar zvyšoval po tečované ráně Pánka od modré po předchozí náhře rutinéra Ježka - 3 : 1. V polovině téže mi se proti pravidlům provinil Kulhánek a po 18 sek. byl zásluhou doražené rány Plíhala Janouškem zpět ve hře - 4 : 1. Ve 29. min. pykal Šuvara a o jeho předčasný návrat mezi mantinely se svižnou ranou zasloužil Chaloupka po nahrávce kapitána Macháně - 5 : 1. Pak v půli zápasu došlo k vražení na hrazení Komárka Adolfem, který za svůj nedovolený zákrok vyfasoval trest na 5 min. + OK, trest odseděl Kazda. Přesilovka navýšení náskoku nepřinesla.

Ve třetím dějství do hry již nezasáhl ošetřovaný Komárek.  Ve 43. min. si trest odpykával Škoda. Po necelých dvou min. hattrick "odmítl" Tatar, když v sólovém nájezdu proti Škopovi neuspěl. V 51. min. snižoval Hloušek - 5 : 2. V úvodu 57. min. Ježkova rána zvonila pouze na břevně branky Paky. Konečnou podobu skóre stanovil Havrda po ráně Janouška do Škopa v úvodu 59. min. - 6 : 2. Po závěrečném hvizdu rozhodčího Machače si Primátoři mohli se svými fans vychutnat zasloužené vítězství.
O další bodový zisk hráči HC Náchod zabojují v neděli 5.11. od 17 : 00 hodin v tradičním okresním derby s HC Wikov Hronov na jeho ledě. Budeme spoléhat na podporu našich fans.

Ohlasy

Jiří Janoušek st. - trenér mužstva : "Do poloviny utkání se hrál pohledný a svižný hokej, který jsme okořenili i hezkými brankami. Od poloviny zápasu jsme jeho průběh již kontrolovali."

Štěpán Kouba - brankář mužstva : "Děkuji Náchodu, že mě dali šanci být v jejich týmu. Od přípravy jsem bohužel nebyl v zápasovém tempu a jsem moc rád, že se vyhrálo! Chlapi mě moc pomohli a zápas jsme odmakali do zasloužených 3 bodů!"