Primátoři po výborném výkonu porazili bojovníky od Řáholce a vrátili jim porážku!

12.11.2017 | Jaroslav Krulich

Škoda byl po důrazném průniku Vondřejce ve správný moment na správném místě!

10. kolo | Neděle 12.11.2017, 17:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Jičín

6:4

2 : 2, 3 : 1, 1 : 1

Branky : Janoušek (Macháň, Plíhal, Havrda (Macháň), Ježek (Kodym), Macháň (Janoušek), Havrda, Škoda (Vondřejc), vyloučení : 3 : 2, využití : 1 : 1, střely : 30 : 30, rozhodčí : Machač - Pecha, Macek

Diváci: 90

HC Náchod: Kouba, (Bernart) - Plíhal, Verner (do 40.), Hrach, Pánek, Srba, Komárek Havrda, Janoušek, Macháň, Ježek, Kodym, Leeder (30. Zeman), Vondřejc, Hlavatý, Škoda

HC Jičín:

HC Náchod - HC jičín  6 : 4 (2 : 2, 3 : 1, 1 : 1)

Domácí chtěli navázat na výborný nedělní výkon z Hronova. Nastoupili v brance znovu s mladíkem Koubou a v útoku dostal příležitost Leeder, připraven byl i Zeman. Hosté měli možná trochu nečekaně v brance Pivrnce, útoku hrál i zkušený Pletka.
Domácí tlak z úvodu zápasu otupila vynucená pauza způsobená výměnou tabule tvrzeného skla u domácí trestné lavice v 5. min..V úvodu 6. min. se trefil Janoušek po spolupráci s kapitánem Macháněm a Plíhalem - 1 : 0. Vedení domácích mělo jepičí trvání, neboť na konci 8. min. potrestal nedovolený zákrok Hlavatého Průšek - 1 : 1. V polovině 10. min. strhl vedení na stranu Náchoda Havrda po nahrávce Macháně. Třetinové skóre 2 : 2 stanovil znovu Průšek.

Ve druhém dějství v čase 24 : 00 fauloval hostující Dvořák, po 29 sek. byl již zpět ve hře, postaral se o to zkušený Ježek, který doklepl vyraženou střelu neméně zkušeného Kodyma - 3 : 2. Od 30. min. nahradil Leedera Zeman. Na konci 30. min. zvonila za Koubou horní tyč a prakticky z protiútoku narýsoval kolmici na modrou Janoušek a v koncovce se Macháň nemýlil 4 : 2 Ve 36. min. se podruhé parádně trefil Havrda - 5 : 2. Po 22 sek. potrestal chybu obrany Hladík a stanovil třetinové skóre na 5 : 3 pro Náchod.

Do 3. části hry již nezasáhl Verner, domácí hráli pouze na 5 beků. Ve 48. min. předvedl skvělý obranný zákrok Plíhal, když na brankové čáře odpálil kotouč směřující za bezmocného Koubu! V polovině 55. min. se na útočnou misi po levé straně vydal Vondřejc, vypálil a odražený kotouč dopravil za Pivrnce Škoda - 6 : 3. O 40 sek. déle se prosadil Najman a snížil na 6 : 4. V závěru utkání domácí již hostům nic nedovolili. Jičínu nepomohla ani 1 min. a půl trvající power - play. Další těžký zápas čeká Primátory ve středu 15.11. od 18 : 00 hodin v Třebechovicích p/O. proti domácímu SK.

Ohlasy

Jiří Janoušek st. - trenér mužstva : "V pohledném utkání se nám v prvních dvou třetinách se šancí podařilo vstřelit i pěkné branky. Soupeř potrestal naše chyby v obraně a dostal se nám na dostřel. Ve 3. třetině jsme si již vedení pohlídali".