Po výhře v Jaroměř, přišla nečekaná domácí porážka s Novým Bydžovem!

14. kolo | Středa 29.11.2017, 18:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Stadion Nový Bydžov

2:8

1 : 3, 0 : 3, 1 : 2

Branky : Plíhal (Pánek, Janoušek), Zeman (Tatar), vyloučení : 6 : 9, využití : 0 : 4, oslabení : 0 : 3, střely : 30 : 34, rozhodčí : Svoboda - Dudadík, Karous

Diváci: 60

HC Náchod: Bernart (29. Kouba) - Plíhal, Chaloupka, Verner, Pánek, od. 41. Komárek - Vondřejc, Hlavatý, Janoušek, Ježek, Kodym, Tatar, Komárek (do 40.), Škoda, Zeman

HC Stadion Nový Bydžov:

HC Náchod - Stadion Nový Bydžov  2 : 8 (1 . 3, 0 . 3, 1 : 2)

Domácí chtěli potvrdit dobrým výkonem vítězství v nedělním derby v Jaroměři a zároveň soupeři vrátit porážku z jeho ledu. V brance dostal přednost zkušenější Bernart, hrál mladík Tatar, chybějích hráčů byla celá řada : Hrach, Srba, Valášek (rekonvalescent po operaci kolene), kapitán Macháň, Havrda a Leeder. Hosté přijeli pouze s jedním brankářem Veselým, v obraně byli zkušení Nedbal s Mádlem, v útoku byli nebezpeční Chára a Jebavý D.
Již po 25 sek. byl vyloučen Janoušek a po necelých 3 min. i Plíhal, obě oslabení Náchodští přestáli bez gólové újmy. V půli 4. min. trefil od modré prudkou ranou břevno. V 6. min. se domácí radovali po úniku Plíhala po spolupráci s Pánkem a Janouškem - 1 : 0. Málokoho by v tuto chvíli napadlo, že radost bude nadlouho poslední.V úvodu 12. min. byl vyloučen kapitán Vondřejc a po min. byl zpět ve hře, jelikož hosté přesivku využili Chárou na počátku 13. min. - 1 : 1. V čase 15 : 06 byl vyloučen Kodym a přesně po min. byl zásluhou Malého zpět ve hře - 1 : 2. Na počátku 18. min. měli domácí příležitost k vyrovnání po faulu Fialy. Jenže tento scénář utrpěl trhlinu, protože ve vlastním oslabení skóroval Kubišta v 19. min. - 1 : 3.

Ve druhé třetině ve 22. min. byl vyloučen Ježek a v průběhu oslabení trefil břevno domácí branky dělovkou Jebavý D.. V úvodu 24. min. se znovu při početní výhodě střelecky nemýlil Chára - 1 : 4. Ve 29. min. hrál Náchod přesilovku po nedovoleném zákroku Kozáka, domácí obraně pláchl Hlaváček a zvyšoval na hrozivých - 1 : 5. Ve stejnou chvíli Bernart přenechal svůj post mezi třemi tyčemi mladíkovi Koubovi. V polovině 32. min. byl posouzen Ježkův zákrok jako nedovolený. po 20 sek. jej vyhnal z lavice hanby Fiala - 1 : 6. Tento stav platil po dvou třetinách.

Do třetího dějství trenéři domácích učinili určité korektury v sestavě. Komárek se postavil do obrany a v útoku se hrálo na dvě pravá křídla - Hlavatý a Tatar. Ve 49. min. byli soupeři v jeden moment Chára a Kozák. Domácí hráli dvojnásobnou přesilovku plné dvě min. - bezúspěšně. V 52. min. se do útoku vydal Tatar a po jeho akci skóroval Zeman - 2 : 6. V půli 55. min. při vyloučení Malého se v oslabení prosadil gólově Kozák - 2 : 7. V 57. min. dopili domácí kalich hořkosti až do dna, když se trefil D. Jebavý - 2 : 8.
V neděli 3.12. budou Primátoři usilovat od 17 : 00 hodin na horkém ledě v Nové Pace proti domácímu BK o body, bude to velice těžké.

Ohlasy

Jiří Janoušek st. - trenér mužstva : "Soupeř vyhrál zaslouženě, přehrál nás rychlými brejky, v přesilovkách i v oslabení. Od poloviny utkání pouze kontroloval situaci na ledě. Nedařila se nám střelba."