15. kolo | Neděle 03.12.2017, 17:00 | ZS Nová Paka

HC Nová Paka - HC Náchod

7:1

3 : 0, 2 : 0, 2 : 1

Branka : Vondřejc, vyloučení : 1 : 3, využití : 1 : 0, střely : 35 : 27, rozhodčí : Svoboda - Janovský, Kozák

Diváci: 147

HC Nová Paka:

HC Náchod: Kouba, (Bernart) - plíhal, Chaloupka, Hrach, Pánek - Vondřejc, Janoušek, Havrda, Škoda, Kodym, Hlavatý, Srba, Verner

BK Nová Paka - HC Náchod  7 : 1 (3 : 0, 2 : 0, 2 : 1)

K utkání nastupovaly oba týmy v rozdílných pozicích, domácí chtěli s Bouškou v brance navázat na středeční výkon proti Jaroměři, zatímco hosté chtěli napravit krutou porážku s Novým Bydžovem. V brance nastoupil znovu Kouba, hráli Hrach se Srbou a Havrdou, chyběli rekonvalescent Valášek, kapitán Macháň, Komárek, zkušený Ježek, Zeman, Leeder a mladík Tatar.
V úvodní třetině do 10. min. neproměnili hosté Janouškem, Pánkem, Havrdou a Kodymem slibné šance. Tento fakt domácí dokázali potrestat. Ve 14. min. zkušený Hric potrestal chybu v rozehrávce před Koubou - 1 : 0. V 16. min. získal pro Paku dvougólové vedení kapitán T. Kadeřábek - 2 : 0. Třetinové skóre 3 : 0 stanovil v čase 17 : 10 ranou z mezikruží Jebavý.

Také prostřední dějství se neslo v podobném duchu jako první část hry. Ve 34. min. se trefil Jebavý - 4 : 0. Ve 39. min. se podruhé gólově prosadil Hric - 5 : 0.

Do třetí třetiny vstupovali hosté se znahou zkusit zápas ještě zdramatizovat. Plány v zaly za své nve 46. min. kdy se od modré trefil Erban - 6 : 0. O min. později se do útočného pásma vydal kapitán Vondřejc a připravil Boušku o čisté konto - 6 : 1. V 55. min. byl vyloučen Škoda a v době končící trest přesně od modré vypálil Chleborád a stanovil skóre na 7 : 1.
V dalším utkání v okresním derby ve středu 6.12. od 18 : 00 hodin se Náchod utká s hronovskými Ochotníky HC Wikov Hronov, doufejme, že předvedeme stejný výkon jako na ledě soupeře!

Ohlasy

Jiří Janoušek st. - trenér mužstva : "v první třetině jsme do 10. minuty neproměnili čtyři brankové šance, zatímco soupeř potrestal tři naše chyby. Ve druhé třetině se to opakovalo. Ve třetí třetině se již utkání pouze dohrávalo"